featured

BURSİAD Genel Sekreteri Emre Şankaya’dan açıklama

Bursasporlu İş Adamları Derneği (BURSİAD), gündeme dair açıklamarda bulunmak adına basın mensupları ile bir araya geldi. BURSİAD Genel Sekreteri Emre Şankaya toplantıya ve gündeme dair başlıkları paylaşmak adına şu açıklamalarda bulundu.

“Değerli basın mensupları öncelikle katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün BURSİAD olarak burada açıklama yapmamızın temel amacı Bursasporumuzun mevcut borç yükünün camiamız tarafından yeterince anlaşılmadığı, belirli kesimler tarafından yeterli ciddiyetle karşılanmadığı ve kamuoyunda yanlış algıların oluştuğunu fark etmiş olmamızdan kaynaklanmaktadır. Geçmiş dönemde de açıkça vurguladığımız üzere Bursasporumuzun mevcut borç yükünü sürdürülebilir bir hale getirmek için ciddi anlamda kaynak yaratılması gerekmektedir.

 

Aksi senaryoda bu sene bir üst lige çıkılamaması ve önümüzdeki yıl ortaya çıkacak ek faiz giderleriyle birlikte oluşacak borç yükünün altından kalkmanın mümkün olmayacağı kanaatindeyiz. Bu basın toplantısını yapmaktaki en büyük amacımız camiamızın mevcut durumun ve tehlikenin farkında olmasını sağlamak, Bursasporumuz için seferberlik ilan edilmesine ön ayak olabilmektir. Bu süreçte kişi, kurum, kuruluş ayırt etmeksizin her kesimin mevcut durumun farkında olarak elinden gelen her türlü desteği vermesi adına sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Camiamıza bir kez daha mevcut tartışmaları bir kenara bırakarak Bursasporumuzun kurtuluş mücadelesine katkı sunma ve bu doğrultuda birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme çağrımızı yinelemek istiyoruz. Başkanımızın genel kurul konuşmasında açıkça beyan ettiği üzere Bursasporumuza geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu sene de imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak maddi-manevi her türlü katkıyı sunmaya ve bu süreçte her türlü mücadeleyi vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna tekrardan beyan etmek isteriz.

Bursasporumuz geçmiş dönemlerde yapılan idari, mali, hukuki ve sportif başarısızlıkların sonucunda çok ciddi bir borç yüküyle karşı karşıya kalmıştır. Mevcut borcun oluşması ve katlanarak büyümesinin ana sebeplerinden biri dolar ve euro kurundaki beklenmeyen artışlar olmasına karşın görünmeyen en önemli sebeplerden biri ise mevcut borçlara eklenen faiz yüküdür. Geçmiş yönetimler ekonomik koşullar göz önüne alındığında transfer tahtasının açılması için özellikle sporcu, menajer ve diğer spor kulüplerine olan borçları faiz yüküne katlanarak öteleme yoluna gitmiştir. Ancak mevcut borçları taksitlendirmek ve ek faiz yüküne katlanmak sportif başarının gelmesi yani kulübümüzün süper lige çıkabilmesi senaryosunda anlam kazanacak ve ödeme imkanı doğabilecektir. Açıkça belirtmek isteriz ki; transfer tahtasının açılması, tahtaya konu borçların ödenmiş olduğu ve Bursasporumuzun söz konusu borçlardan kurtulması anlamına gelmemekte, faiz yüküne katlanarak borcun ötelenmesi anlamına gelmektedir.

Açıklananlar doğrultusunda kulübümüzün içinde bulunduğu mali sıkıntılara detaylı olarak dikkat çekmek istiyoruz.”..

reklam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

16Numara ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!